Tel: 0212 283 36 77
logo

Saf İpek Yastık Kılıfı

Laila saf ipek yastık kılıfları 1. kalite %100 saf ipek'den dokunmaktadır. 18 proteinden oluşan ipek'de bulunan Sericin proteinin, çok iyi bir nemlendiri, kırışık önleyici, cilt tahriş önleyici olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır.

Bu nedenle saf ipek ürünler cilt alerjisi, alerjik egzama gibi gibi cilt rahatsızlıkları için dermatologların tavsiye ettiği ürünlerdir.

Yapılan çalışmayının Türkçe'si için Tıklayın . Yapılan çalışmanın orjinal ingilizce versiyonu için Tıklayın . Saf ipek yastık kılıflarını www.ipekshop.com web sitemizden temin edebilirsiniz.

İpek Yastık Kılıfıyla Cildinizi Genç Tutun

Yapılan araştırmalara göre, cildi en fazla yaşlandıran unsurun, güneş ışınlarından sonra yastık kılıfları olduğu görülmüştür. Hayatımızın üçte birini geçirdiğimiz uyku sırasında yüzümüzle direkt temas eden pamuklu, polyester yastık kılıfları cildi kurutmakta, sert ve pürüzlü yapılarıyla cildi yıpratmakta, terleter nem kaybına neden olarak kurutmaktadır.

Kuruyan cilt daha hızlı yaşlanmakta, sert yüzeyleri cildi yıpratmakta ve yüzde cizgilerin oluşmasını hızlandırmaktadır. Laila ipek yastık kılıfı yumuşak, pürüzsüz yüzeyiyle cildinizi yıpratmaz. Terletmeyerek nem kaybını önler, yüzünüzün nem dengesini korur.

Pahali gece kremleri, cildinizi koruyacağını ve çok daha genç görüneceği vaad etmektedir. Fakat pamuklu yastık kılıfları gece kremlerinin etkisini cildi yıpratarak ve kurutarak büyük oranda azaltmaktadır.

ipek yastık kılıfı

Saç Bakımı İçin İpek Yastık Kılıfı

Kaç tane saç bakım ürününün "ipeksi saçlar" temasını kullandığını hatırlıyormusunuz? Bunun nedeni ipek'in yüzyıllardır saçların kalitesini ve parlaklığını korumak için kullanılıyor olmasıdır. Cilt bakım ürünlerinde de kullanılan aynı zamanda ipek'de bulunan proteinler, saçınızın doğal parlaklığını korur, nem kaybetmesini önler.

Pürüzsüz yüzeyi saçının yıpranmasını, kırılmasını, düğümlenmesini, elektriklenmesini koparak dökülmesini engeller. Saçlarınızın sabah kalktığınızda her zamankinden çok daha güzel görünmesini sağlar.

Alerjiyi Engellemek İçin İpek Yastık Kılıfı

Yataklarımızın sıcak ve nemli yapısı astım, bronşit, alerjik rinit semptomlarını arttırdığı bilinen ev tozu akarı (mite) üremesi için ideal ortamlardır. Bütün gece yüzümüzü dayadığımız yastıktan gelen mite'ları içimize çekilmesi alerjik reaksiyonlara yol açmaktadır.

Klasik antiallerjik yastık kılıfları sert, konforlu olmayan hışırdayan yapıları nedeniyle uykuda gerekli konforu sağlayamamaktadır. Bu tip kılıflarda amaç çok sık dokumaları nedeniyle yastıktan gelecek alerjik canlıları engellemektir.

İpek'in benzersiz doğal yapısı mite barınmasına engel olmaktadır. Bu nedenle saf ipek yastık kılıfının lüks yapısı ile mükemmel bir konfor sağlarken aynı zamanda doğal anti alerjik yapısı nedeniyle yastıktaki ev tozu akarları yüzünüzden uzak tutabilirsiniz.

Copyright 2011 © Aksen Tekstil