Tel: 0212 283 36 77
logo

Sık Sorulan Sorular

Laila ipek yorgan ile Kaz tüyü yorgan arasında ne fark vardır?

Doğal yapısı gereği antialerjiktir.

Kaz tüyünü antialerjik hale getirmek için çeşitli kimyasallarla yıkanmaktadır. Kaz tüyü yorgan yıkandıktan sonra kimyasallar etkisini giderek kaybetmekte ve tekrar bakteri üretmeye elverişli hale gelmektedir.

Alerji rahatsızlığı olanlar için kaz tüyü yorganların kullanılması önerilmez iken ipek yorgan, alerji, astım, bronşit rahatsızlığı olanların özellikle tercih ettiği bir üründür.

Yumuşacık yapısıyla kaz tüyü yorgana göre çok daha konforludur.

Kaz tüyü yorganlar ise yorgan hareket ettikçe hışırdamakta, sivri uçları cilde batma yapabilmekte ve zamanla klııfı delerek tüyler dışarı çıkabilmektedir.

Kaz tüyü yorganlarda, tüylerin yorganın içinde üreyen miteların dışarı çıkmasını mümkün olduğunca engellemek için çok sık dokulu, dokununca hışırdayan sert yapıdaki bir tür (down proof) kumaş zorunlu olarak kullanılmaktadır.

Laila ipek yorganda bakteri, mite barınamadığı içinyumuşak yapıdaki kumaşlar kullanılmaktadır.

Terletmez.

Kaz tüyü yorganlar aşırı ısıtması ve tüylerin hava geçişine izin vermemesi nedeniyle sadece kışın kullanıma daha uygundur.

Neden Laila ipek yorgan?

Laila ipek yorgan yıkanabilir yapıdaki tek ipek yorgan markasıdır.

Klasik ipek yorganlar yıkanamaz yapıdadır. Klasik ipek yorganların aksine Laila ipek yorgan'da 1. kalite yıkanabilir ipek kullanılmıştır.

Laila ipek yorgan'da uzun dikişsiz 1. kalite ipek kullanılmaktadır.

ipek yorganın içinde kullanılan ipeğin kalitesi önemlidir. Bunu anlamanın en kolay yolu dikişli olup olmadığını sormaktır. Düşük kaliteli ipek lifi kısa olduğu için yorganın içinde hareket etmemesi için boydan boya kaz tüyü yorganlar gibi dikilmesi gerekir. 1. Kalite ipek yorganda dikiş bulunmaz.

Laila ipek yorganın içinde 1. kalite ipek kullanılmakta olup el yapımı ve dikişsiz yapıdadır.

İpek yorgan içinde kullanılan ipeğin miktarı da ısıtma oranını belirlediği için son derece önemlidir. Laila ipek yorgan'da metrekarede 400gr ipek kullanılır.

Aksen Tekstil son derece çeşitli ürün gamı bulunan farklı ipek ürünleri, kurumsal ve perakende olarak satan yegane ipek yorgan firmasıdır.

Malzeme özellikleri nasıldır?

Yumuşacık ve sıcak yapısıyla vücunuzu sarar, bulutların üzerinde uyuyormuş gibi hissedersiniz. Dolgu maddesi olan ipek yumuşak bir malzeme olduğundan olmadığı için vücuda asla batma yapmaz, zamanla kılıftan dışarı çıkmaz, toz tutmaz, mükemmel konfor sağlar.

Sıcak tutar mı?

İpeğin yapısı ve hazırlanışının sağladığı avantajlar nedeniyle çok iyi ısıtır. Bunun nedeni yorganın içine kat kat olarak konulan ipek ile hazırlanan özel yapısıdır. 3-4 adet ince kıyafet, kalın bir kazaktan çok daha sıcak tutar. İpek yorganın içinde yaklaşık 100 kat ipek bulunur.

Yorganın içinde bulunan hava boşlukları, ipek yorganın son derece iyi ısıtmasını sağlar. Ayrıca diğer yorgan dolgu malzemelerinin aksine ipek lifinin ortasında da hava boşlukları vardır. Bu özelliği de ipek yorganın iyi ısıtmasının en önemli nedenlerinde biridir.

Laila ipek yorgan'da uluslararası standartlara uygun miktarda ipek dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Bu nedenle çok soğuk bir ortamda dahi son derece sıcak tutarken, terletmeyerek benzersiz bir konfor sağlar.

Terletir mi?

İpek lifinin içi %33 ile %38 oranında hava boşlukları içerir. Hava sıcak olduğu zaman oluşan nem bu hava boşluğunda muhafaza edilerek aşırı sıcaklık engellenir. Ayrıca diğer yorganlara göre hava kat kat hazırlanan özel yapısı nedeniyle hava geçirgenliği çok daha üstündür.

Termostatik yapısıyla fazla sıcak havayı dışarı atarak termostat gibi çalışır, sizi bütün gece sıcak ve kuru tutar.

Gece fazla terleyenler ve menapoz nedeniyle dönemsel terleyenler için de mükemmel bir üründür. Kolay üşüyen ve kalın yorgan kullanan ve çabuk terlediği için ince yorgan veya pike kullanan iki farklı bünyedeki kişi aynı yorganın altında son derece konforlu olarak üşümeden ve terlemeden yatabilirler.

Kullanım ömrü nedir?

İpek lifi, yumuşak olmasına rağmen bilinen en sağlam doğal liftir. Bu nedenle ortalama 20 yıl kullanım ömrüyle klasik yorganlardan çok daha uzun kullanım ömrü sunar.

Hangi mevsim kullanıma uygundur?

Dört mevsim kullanabilirsiniz. ayrıca isterseniz daha ince yapıdaki yazlık yorganlarımızı da tercih edebilirisiniz.Uluslararası standarta uygun hazırlanan yapısıyla kışın soğuk havalarda, bahar aylarında kullanabilirsiniz.

Kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yapısı itibariyle ipek yorganlar mite, toz, küf, akar barındırmadığı için diğer yorganlar gibi sık yıkanmasına gerek yoktur. Nevresimle beraber kullanılması ve kirlendikçenevresiminin yıkanması tavsiye edilir. 30 derece suda elde veya kimyasal temizleyici kullanmadan makinede yıkanabilir.

İpek organik bir ürün olduğu için kuru temizleme yapıldığında kullanılan kimyasallar, ipekte kalarak ipeğin doğal özelliklerini kaybetmesine neden olurlar. Bu nedenle ipek yorganın kuru temizleme yapılması önerilmez.

Kılıfıyla beraber yılda bir iki defa 2 saat süreyle havalandırabilirsiniz. Böylece yorganınızın ilk gün ki gibi hafif ve mükemmel hava geçirgen yapıda kalmasını sağlarsınız.

Ne kadar hafiftir?

İpek, diğer dolgular içinde ısıtma oranı en yüksek üründür. Bu özelliğinden faydalanmak için çok soğuk iklimlerde üşümemek için ipek içlik giyilmektedir. Bunun nedeni ısıtma oranının çok yüksek olmasının yanı sıra yün gibi terleterek ısı kaybına neden olmamasıdır. Çok iyi ısıttığı için ve hafif yapısından dolayı diğer yorganlardan daha hafiftir.

İçindeki ipeği görebilirmiyim?

Ürünlerimizin içindeki ipek'i görebilmeniz ve hissedebilmeniz için yan taraflarında uzun bir fermuar bulunmaktadır.

Ürünlerinizi nasıl temin edebilirim?

Ürünlerimizi kendi e-ticaret sitemiz olan www.ipekshop.com 'dan temin edebilirsiniz. Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderilmektedir.

Copyright 2011 © Aksen Tekstil