Tel: 0212 283 36 77
logo Laila ipek

Sık Sorulan Sorular

Laila Bambu Silk ipek yorgan ile Kaz tüyü yorgan arasında ne fark vardır?

* İpek yorgan doğal yapısı gereği antialerjiktir. Kaz tüyünü antialerjik hale getirmek için çeşitli kimyasallarla yıkanmaktadır. Kaz tüyü yorgan yıkandıktan sonra kimyasallar etkisini giderek kaybetmekte ve tekrar bakteri üretmeye elverişli hale gelmektedir.

Alerji rahatsızlığı olanlar için kaz tüyü yorganların kullanılması önerilmez iken ipek yorgan, alerji, astım, bronşit rahatsızlığı olanların özellikle tercih ettiği bir üründür.

* İpek yorgan yumuşacık yapısıyla kaz tüyü yorgana göre çok daha konforludur. Kaz tüyü yorganlar ise yorgan hareket ettikçe hışırdamakta, sivri uçları cilde batma yapabilmekte ve zamanla klııfı delerek tüyler dışarı çıkabilmektedir.

Kaz tüyü yorganlarda, tüylerin yorganın içinde üreyen miteların dışarı çıkmasını mümkün olduğunca engellemek için çok sık dokulu, dokununca hışırdayan sert yapıdaki bir tür (down proof) kumaş zorunlu olarak kullanılmaktadır.

Laila Bambu Silk ipek yorganda bakteri, mite barınamadığı içinyumuşak yapıdaki kumaşlar kullanılmaktadır.

* İpek yorgan terletmez. Kaz tüyü yorganlar aşırı ısıtması ve tüylerin hava geçişine izin vermemesi nedeniyle sadece kışın kullanıma daha uygundur.

Neden Laila Bambu Silk ipek yorgan?

Laila Bambu Silk ipek yorgan yıkanabilir yapıdaki tek ipek yorgan markasıdır.

Klasik ipek yorganlar yıkanamaz yapıdadır. Klasik ipek yorganların aksine Laila ipek yorgan'da 1. kalite yıkanabilir ipek kullanılmıştır. Laila ipek yorganın dış kılıfı olarak antialerjik yapıda olan %100 bambu kılıf kullanılmıştır. Laila ipek yorganın sadece içi değil dışı da antialerjik yapıdadır.

Bambu antialerjik yapsıyla bilinen ipeksi yumuşaklığı olan son derece konforlu ve lüks bir kumaştır.

Laila Bambu Silk ipek yorgan'da uzun dikişsiz 1. kalite ipek kullanılmaktadır.

ipek yorganın içinde kullanılan ipeğin kalitesi önemlidir. Bunu anlamanın en kolay yolu dikişli olup olmadığını sormaktır. Düşük kaliteli ipek lifi kısa olduğu için yorganın içinde hareket etmemesi için boydan boya kaz tüyü yorganlar gibi dikilmesi gerekir. 1. Kalite ipek yorganda dikiş bulunmaz.

1. kalite ipek yorganın içinde %100 ipek bulunmalıdır. Laila ipek yorganın içinde 1. kalite %100 oranında ipek kullanılmakta olup el yapımı ve dikişsiz yapıdadır.

İpek yorgan içinde kullanılan ipeğin miktarı da ısıtma oranını belirlediği için son derece önemlidir. Laila ipek yorgan'da metrekarede 400gr ipek kullanılır.

Aksen Tekstil son derece çeşitli ürün gamı bulunan farklı ipek ürünleri, kurumsal ve perakende olarak satan yegane ipek yorgan firmasıdır.

Yorganların dışı kılıfı antialerjik mi?

Evet. Laila ipek yorgan'ın dış kılıfı antialerjik bir malzeme olan bambu'dur. Bu özelliği ile Laila ipek yorgan içi ve dışı antialerjik olan tek yorgandır.

Laila Bambu Silk İpek yorgan malzeme özellikleri nasıldır?

İpek yorgan, yumuşacık ve sıcak yapısıyla vücunuzu sarar, bulutların üzerinde uyuyormuş gibi hissedersiniz. Dolgu maddesi olan ipek yumuşak bir malzeme olduğundan olmadığı için vücuda asla batma yapmaz, zamanla kılıftan dışarı çıkmaz, toz tutmaz, mükemmel konfor sağlar. Laila ipek yorgan ürünlerinde kullanılan bambu kumaş ise ipek gibi yumuşacık ve antialerjik yapısıyla son derece lüks ve konforludur.

Laila Bambu Silk ipek yorgan sıcak tutar mı?

İpek yorgan, ipeğin yapısı ve hazırlanışının sağladığı avantajlar nedeniyle çok iyi ısıtır. Bunun nedeni yorganın içine kat kat olarak konulan ipek ile hazırlanan özel yapısıdır. 3-4 adet ince kıyafet, kalın bir kazaktan çok daha sıcak tutar. İpek yorganın içinde yaklaşık 100 kat ipek bulunur.

İpek yorgan içinde bulunan hava boşlukları, ipek yorganın son derece iyi ısıtmasını sağlar. Ayrıca diğer yorgan dolgu malzemelerinin aksine ipek lifinin ortasında da hava boşlukları vardır. Bu özelliği de ipek yorganın iyi ısıtmasının en önemli nedenlerinde biridir.

Laila ipek yorgan'da uluslararası standartlara uygun miktarda ipek dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Bu nedenle çok soğuk bir ortamda dahi Laila ipek yorgan son derece sıcak tutarken, terletmeyerek benzersiz bir konfor sağlar.

Laila Bambu Silk ipek yorgan terletir mi?

İpek lifinin içi %33 ile %38 oranında hava boşlukları içerir. Hava sıcak olduğu zaman oluşan nem bu hava boşluğunda muhafaza edilerek aşırı sıcaklık engellenir. Ayrıca ipek yorganın, diğer yorganlara göre hava kat kat hazırlanan özel yapısı nedeniyle hava geçirgenliği çok daha üstündür. Termostatik yapısıyla fazla sıcak havayı dışarı atarak termostat gibi çalışır, sizi bütün gece sıcak ve kuru tutar. Sadece Laila Bambu Silk ipek yorgan ve yastıkta kullanılan %100 bambu kumaş, üstün nem emme ve hava geçirgen yapısıyla terlemenizi engeller.

Gece fazla terleyenler ve menapoz nedeniyle dönemsel terleyenler için de ipek yorgan mükemmel bir üründür. Kolay üşüyen ve kalın yorgan kullanan ve çabuk terlediği için ince yorgan veya pike kullanan iki farklı bünyedeki kişi aynı Laila ipek yorganın altında son derece konforlu olarak üşümeden ve terlemeden yatabilirler.

İpek yorganların kullanım ömrü nedir?

İpek lifi, yumuşak olmasına rağmen bilinen en sağlam doğal liftir. Bu nedenle ortalama 20 yıl kullanım ömrüyle ipek yorgan, klasik yorganlardan çok daha uzun kullanım ömrü sunar.

Laila Bambu Silk ipek yorgan hangi mevsim kullanıma uygundur?

Laila Bambu Silk ipek yorganı dört mevsim kullanabilirsiniz. Yazlık ayrı kışlık ayrı yorgan yerine bir Laila ipek yorgan yeter. Uluslararası standarta uygun hazırlanan yapısıyla kışın soğuk havalarda, bahar aylarında hatta isterseniz yazın bile kullanabilirsiniz.

Laila Bambu Silk ipek yorganı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yapısı itibariyle ipek yorganlar mite, toz, küf, akar barındırmadığı için diğer yorganlar gibi sık yıkanmasına gerek yoktur. Nevresimle beraber kullanılması ve kirlendikçe ipek yorgan nevresiminin yıkanması tavsiye edilir. Laila ipek yorgan, 30 derece suda elde veya kimyasal temizleyici kullanmadan makinede yıkanabilir.

İpek organik bir ürün olduğu için kuru temizleme yapıldığında kullanılan kimyasallar, ipekte kalarak ipeğin doğal özelliklerini kaybetmesine neden olurlar. Bu nedenle ipek yorganın kuru temizleme yapılması önerilmez.

Kılıfıyla beraber yılda bir iki defa 2 saat süreyle havalandırabilirsiniz. Böylece yorganınızın ilk gün ki gibi hafif ve mükemmel hava geçirgen yapıda kalmasını sağlarsınız.

İpek yorgan ne kadar hafiftir?

İpek, diğer dolgular içinde ısıtma oranı en yüksek üründür. İpeğin bu özelliğinden faydalanmak için çok soğuk iklimlerde üşümemek için ipek içlik giyilmektedir. Bunun nedeni ipeğin ısıtma oranının çok yüksek olmasının yanı sıra yün gibi terleterek ısı kaybına neden olmamasıdır. Çok iyi ısıttığı için ve hafif yapısından dolayı ipek yorganlar, diğer yorganlardan daha hafiftir.

Laila ipek yorgan ve ipek yastığın içindeki ipeği görebilirmiyim?

Ürünlerimizin içindeki ipek'i görebilmeniz ve hissedebilmeniz için yan taraflarında uzun bir fermuar bulunmaktadır.

Ürünlerinizi nasıl temin edebilirim?

Ürünlerimizi kendi e-ticaret sitemiz olan www.ipekshop.com 'dan temin edebilirsiniz. Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderilmektedir. Dilerseniz ödemeyi teslimat sırasında kargo görevlisine nakit veya kredi kartınızla da yapabilirsiniz.

Copyright 2011 © Aksen Tekstil